Kıbrıs

Yarının Umudu ve Teminatı: Çocuklarımız – BRTK

Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Şehit Ertuğrul İlkokulu tarafından düzenlenen 23 Nisan gösterisini izledi.

Şehit Hüseyin Ruso Stadı’nda gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 23 Nisan’ın Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen önemli bir gün olduğunu belirterek, çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Çocuklara büyük önem ve değer verdiklerini vurgulayan Tatar, “Sergilediğiniz gösterilerle bizi gururlandırıyorsunuz. Size yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Geleceğin umutları ve teminatı olan çocuklara dikkat çeken Cumhurbaşkanı Tatar, 104 yıl önce ‘Egemenlik milletindir, irade milletindir’ diyen Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kurduğunu ve bu tarihi günü dünya çocuklarına bayram olarak armağan ettiğini söyledi.

Kıbrıs Türklerinin, büyük Türk Milleti’nin ayrılmaz bir parçası olarak 104 yıldır bu bayramı kutladığını belirten Cumhurbaşkanı Tatar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde egemenliğin çok önemli olduğuna dikkat çekti.

Gelecekte ülkeyi barış, huzur ve güven içinde yönetecek ve koruyacak çocuklara tam güvendiğini ifade eden Tatar, çocukların yetişmesinde emeği geçen öğretmenleri ve aileleri tebrik etti.

Bu haber
bu kaynaktan alınarak ACM Cyprus yeni teknolojiler çalışması kapsamında, OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılmıştır. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu