Yaşam

Yatak odanıza yaratıcı fikirler

Yatak odasını istediğimiz gibi dekore etmek başlı başına zor bir iş. Birkaç dekorasyon hilesi ve geliştireceğiniz yaratıcı fikirlerle çözüm üretebilirsiniz...

Yatak, yatak odasının merkezini oluşturur. Huzur içinde ve sağlıklı uyumak ve uyanmak için öncelikle size uygun doğru yatağı seçin. Dekorasyon bundan sonrasında başlıyor. Seçeceğiniz yatak örtüsü ve perde odanızın rengini ve tarzını oluşturacaktır. Yatak örtüsü ve perde seçiminizi bu doğrultuda yapın. Yataktan sonra sırada karyola var. Karyolalı bir yatak seçebileceğiniz gibi sadece bazalı bir yatak seçebilir, bir yatak başı ve uygun bir yatak örtüsü ile de yatağınızın dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Yatağınızı tamamladıktan sonra sıra geldi uygun komodini seçmeye. Yatmadan önce ihtiyaçlarınıza uygun olacak küçük sehpalar, çekmeceli komodinler veya daha farklı fikirlerden oluşturacağınız komodinlerden birini tercih edin. Komodini uygun gece lambaları veya abajurlarla tamamlayın. Gece lambasının yanına minik çiçekler, fotoğraf çerçeveleri, sürahi gibi bazı gerekli veya dekoratif eşyalar koyabilirsiniz. Dekorasyonunuza uygun bir halı ile devam edin. Halı yataktan kalktığınız zaman ayağınızın altına gelecek ölçülerde olmalı. Tek parça bir halı tercih edebileceğiniz gibi yatağın iki kenarına serebileceğiniz iki parça halı da tercih edebilirsiniz.

Yatak odanızda olabilecek diğer bir parça da tuvalet masası. Odanızın dekorasyonuna uygun bir tuvalet masasını aynı zamanda dekoratif aksesuarlarınızı koymak için de değerlendirebilirsiniz. Tuvalet masasında önemli olan yeterli ışığa ve şık bir aynaya sahip olması. Yatağınızın yakınlarında küçük bir koltuk ya da bir sandalyeye yer verebilirsiniz. Giyinmenizde size yardımcı olacağı gibi bazen oturup biraz kitap dahi okuyabilirsiniz. Yeriniz dar ise küçük sandalyelerden de faydalanabilirsiniz. Siz siz olun lütfen yatak odanızda birkaç sanat eserine yer verin. Güne sanatla uyanmaktan daha güzel ne olabilir ki?

Odası geniş olanlar küçük bir fiskos köşesi de hazırlayabilirler. Yatmadan önce keyifli sohbetler için ideal olur, ne dersiniz? Elbiselerimiz de çoğu zaman yatak odamızda dururlar. Onlar için uygun gardırobu seçin. Kıyafetlerinize göre dolabınızın içini düzenleyin. Daha düzenli ve temiz bir görüntü için kutulardan, sepetlerden vb. faydalanabilirsiniz. Son olarak siz siz olun bir boy aynasını yatak odanızdan eksik etmeyin. Her sabah kendinize bakın ve güne güzel başlayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu