KıbrısSon Haber

Yeşil Barış Hareketi

 

Yeşil Barış Hareketi, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı ve Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli’yi ziyaret ederek, teneke kutuları geri dönüşüme kazandırarak hasta çocuklara gelir elde etmek için tasarlanan “Teneke Çocuk Projesi”ni tanıttı.

Gönyeli Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gönyeli Belediyesi’nde gerçekleştirilen kabulde Yeşil Barış Hareketi Başkanı Doğan Sahir ve “Teneke Çocuk” projesinin mimarlarından Tuğberk Kaya projeyi Benli’ye anlattı.

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli ise ziyarette yaptığı konuşmada, ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirerek projeye destek vereceklerini açıkladı.

Benli, insanlara çevre bilincini alıştırmak adına projenin önemli bir noktada olduğunu ifade ederek belediyelerin geri dönüşüm anlamında yapılmış bu eylemi destekleyeceğini söyledi. Projeden elde edilecek gelirin azlığı ve çokluğuna bakılmaksızın bir insani maksatla kullanılması gerektiğini kaydeden Benli, Sahir ve Kaya’yı böyle bir çalışma yaptıkları için kutladı.

Benli, Gönyeli Belediyesi olarak, proje kapsamında atık toplama kumbaralarının kendileri tarafından yaptırılacağını ve gerekli yerlere konacağını da belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu