KıbrısManşet

Yorgancıoğlu: “Gerekirse bir başka GSM operatörüne yetki veririz”

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Genç TV’de yayınlanan Kıbrıs Dosyası programında Ali Kişmir’in konuğu oldu.

Cep telefonu hatlarına gelen zamla ilgili açıklamlarda bulunan Yorgancıoğlu, tamamen teslim olmadıklarını ifade ederek, kararın Bakanlar Kurulu tarafından verilmediğini, rekabet kurumunun da devreye girdiğini söyledi.

Rekabet kurulunun devrede olduğunu ve yeterli rekabet koşullarının olmadığının söylenmesi durumunda yeni bir gsm operatörüne yetki verilebieleğinin sinyallerini veren Yorgancıoğlu şöyle konuştu: “Eğer ülkemizde bu alanda yeterince rekabet olamadığı söylenirse gerekirse bir başka GSM operatörüne yetki veririz. Bence olabliir” dedi.

İşte Yorgancıoğlu’nun sözleri:

“Tamamen bir teslim durumu yoktur orada. Yaşanan hayat pahalılığı da dikkate alındı diyorlar ama bir sonraki madde de de çevre ülkelerin mobil üçreti de dikkate alınır denilmekte.

Bakanlar Kurulu karar üretmez burada. Mümkün değil çünkü yasalar yetki vermiyor. Sonuçta rekabet kurulu devreye girdi. Biz bu işin peşini bırakmayacağız. Gerçekten bazı şeyleri hakkaniyet ölçütünde yapmak gerekiyor. Hem hayat pahalılığı hem civar ülkelerin üçretleri dikkaete alınacaksa her ikisini de almak lazım. Eğer ülkemizde bu alanda yeterince rakabet olmadığı söylenirse gerekirse bir başka GSM operatörüne yetki veririz. Bence olabilir.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu