Sinema

Jared Leto, Gerçek Hikayeden Uyarlanan Yeni Filminde Hırsıza Dönüşen Profesörü Oynayacak – Haberler

Leto, Dr. Lawrence Gray’in yüksek profilli hırsızlıklarına dayanan filmde başrol oynayacak ve yapımcılığı üstlenecek.

.

Jared Leto, akademik saygınlık ile suçluluk arasındaki çizgiyi bulanıklaştıran zorlu bir rolü üstlenmeye hazırlanıyor. Akademi Ödüllü oyuncu, Los Angeles merkezli konaklama devi The h.wood Group’un bir bölümü olan h.wood Media tarafından geliştirilen yeni filmde hem başrol oynayacak hem de yapımcılığını üstlenecek.

Proje, ilhamını Steve Kroft ve Howard L. Rosenberg’in 2022’de yayınlanan “Yetenekli Dr. Gray” adlı makalesiyle gündeme gelen Dr. Lawrence Gray’den alıyor. Makale, John Cabot Üniversitesi’nde saygın bir siyaset bilimi profesörü olan Gray’in bir dizi yüksek profilli hırsızlığın şüphelisine dönüşmesini anlatıyor.

Filmin hikayesi, kusursuz davranışları ve köklü sosyal bağları sayesinde beş eyaletteki varlıklı ailelerden 1 milyon doların üzerinde mücevher ve sanat eseri çaldığı iddia edilen Dr. Gray’in etrafında şekillenecek. Bunlar rastgele hedefler değildi; birçoğu sosyal toplantılarda edinilen tanıdıklar ve arkadaşlardı, içlerinde uzun süredir arkadaşı olan, Washington D.C.’nin sosyetesinin seçkin bir üyesi olan Jacqueline Quillen de vardı.

Gray’in, ünlü bankacı Alfred Lee Loomis’in torunu olan Quillen ile romantik bir ilişki yaşaması olay örgüsünü daha da karmaşıklaştırıyor. İddiaya göre bu ilişki onun yasadışı faaliyetleri için hem kılıf hem de kanal olarak hizmet ediyordu.

Drama, 2020’de Quillen’in oğlunun açtığı bir davayla daha da kızışıyor; bu dava, aynı yılın sonlarında Quillen’in ölümünden sonra daha da şiddetlendi. Gray tüm iddiala karşı masumiyetini koruduğunu ve Quillen’in ailesinin ilişkilerini onaylamamaları nedeniyle suçlandığını iddia ediyor.

Kroft ve Rosenberg’in makalesinden uyarlanan senaryoyu Andy Bellin (Lovelace) kaleme alırken, hikayenin arka planı Amerika Birleşik Devletleri yerine İngiltere olacak şekilde değiştirilecek. Filmin adı ve yönetmeni henüz belli değil.

Leto ayrıca Tron serisinin son filmi “Tron: Ares”te de rol alacak. Film, “The Grid” olarak bilinen sanal ortamdan gelişmiş bir program olan yeni bir karakter olan Ares’i tanıtıyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu